Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Wdowa smoleńska albo niefart – Horubała, Gociek, Stanisławski, Piekutowski

Czy tragedia smoleńska już na zawsze podzieliła nie tylko całą polską scenę polityczną, ale i samą prawicę? Jak długo jeszcze polskie media będą antagonizować społeczeństwo? Czy jest w nich miejsce na szczerość? Czy Wdowa smoleńska wywoła skandal? Zapraszamy do debaty wokół nowej, prowokacyjnej książki “Wdowa smoleńska albo niefart” z udziałem autora, Andrzeja Horubały.

 

>>> KUP KSIĄŻKĘ “WDOWA SMOLEŃSKA ALBO NIEFART” <<<

 

Udział w debacie biorą:

  • Andrzej Horubała – pisarz, krytyk literacki, publicysta, producent i reżyser telewizyjny, autor książek, w tym najnowszej “Wdowa smoleńska albo niefart”,
  • dr Wojciech Stanisławski – historyk, publicysta, współpracownik Nowej Konfederacji i Muzeum Historii Polski,
  • Piotr Gociek – dziennikarz, publicysta, redaktor i pisarz związany z fantastyką.

Debatę prowadzi i swoje trzy grosze wtrąca Jarema Piekutowski – główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, publicysta i socjolog.

 

 

>>> ZOBACZ KSIĄŻKI WYDAWNICTWA NK <<<

 

Partnerami debaty są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz