Czy prawica wciąż zjednoczona? – Semka, Bobiński, Kobeszko [nagranie]

Czy rywalizacja w Prawie i Sprawiedliwości o schedę po Jarosławie Kaczyńskim negatywnie wpłynie na rząd Zjednoczonej Prawicy? Czy kryzys wywołany tzw. piątką dla zwierząt na stałe osłabi wzajemne zaufanie koalicjantów? Jaka przyszłość czeka Prawo i Sprawiedliwość oraz rządy Zjednoczonej Prawicy?
Udział w debacie Nowej Konfederacji wzięli:
  • Piotr Semka – publicysta m.in. Do Rzeczy oraz Rzeczpospolitej,
  • Andrzej Bobiński – dyrektor zarządzający Polityki Insight,
  • Łukasz Kobeszko – stały współpracownik Nowej Konfederacji, filozof polityki i publicysta.

Debatę prowadził Jarosław Walkowicz – organizator wydarzeń NK oraz wiceprezes Forum Młodych Dyplomatów.

Obejrzyj debatę:

Partnerami debaty są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).