Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy polski budżet udźwignie nadchodzący kryzys? | Gwiazdowski, Sokal, Mikosz, Sawulski [nagranie]

Czy rosnący dług publiczny i rozbudowane stałe wydatki państwowe stanowią zagrożenie dla polskiego budżetu? Jak na niego wpłynie światowy kryzys gospodarczy? Czy rządowi Prawa i Sprawiedliwości uda się poprawić bilans pod koniec roku?

Te i wiele innych kwestii w debacie poruszyli:

  • dr hab. Robert Gwiazdowski – prawnik, komentator gospodarczy i polityczny, wykładowca uczelni Łazarskiego, ekspert w Centrum im. Adama Smitha oraz Warsaw Enterprise Institute. Członek Rady Nadzorczej ZUS z ramienia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
  • Zdzisław Sokal – ekonomista. W latach 2006-2007 wiceprezes banku PKO BP S.A., w 2007–2013 członek zarządu Narodowego Banku Polskiego. Od 2015 r. doradca społeczny Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w latach 2016–2019 prezes zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.
  • Andrzej Mikosz – Minister Skarbu Państwa w latach 2005-2006 i stały współpracownik „Nowej Konfederacji”. Prawnik, ekspert ds. prawa handlowego, transakcji M&A i rynków kapitałowych.
  • dr Jakub Sawulski – doktor nauk ekonomicznych, kierownik zespołu makroekonomii w Polskim Instytucie Ekonomicznym, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Dyskusję moderował red. Paweł Oksanowicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, prowadzi cykliczny program „Bizon-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny” w MUZO.FM.

 

 

Partnerami debaty są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Warsaw Enterprise Institute, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo