Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Czy rosyjska gospodarka rzeczywiście jest „przyduszona” sankcjami Zachodu wprowadzonymi po inwazji Rosji na Ukrainę? Czy sankcje te wpłyną w znaczący sposób na relacje gospodarcze Rosji z Azją? Na ile Chiny będą chciały współpracować z Rosjanami, czy mogą odegrać rolę pośrednika w eksporcie rosyjskich produktów z UE czy USA? Jakie jest prawdopodobieństwo zbudowania przez Rosję światowego układu gospodarczego w oparciu o Indie czy Chiny?
W debacie udział biorą:
Dyskusję moderuje Paweł Oksanowicz – dziennikarz radiowy i telewizyjny, prowadzący audycję biznesową “Bizon” w MUZO.FM.
Materiał dostępny również w serwisach streamingowych:
Ok, ale po co?! Za co i w jakim celu?!
Jak pokonać Rosję /militarnie, wojskowo, na polu walki i… ostatecznie/. Zarys/wstęp. Po pierwsze: trzeba chcieć, mieć motywację, siły energię i zapał. Po drugie: działać konsekwentnie, zdecydowanie i całościowo. Po trzecie: stosować taktykę wyprzedzająco, tym samym wykorzystując ich rosyjską świadomość i myślenie, ale w sposób zmodyfikowany i uporządkowany, pozytywny, logiczny, nowocześnie, na miarę XXI w. Po czwarte: uderzając w ich słabe punkty, wykorzystując ich taktykę, strategię, charakter, przyzwyczajenia oraz mentalność. Po piąte: opierać się na doświadczeniach ostatnich klęsk oraz zwycięstw Rosji i Rosjan. Po szóste: poruszać się planowo, z zaskoczenia, pozornie nielogicznie! Po siódme: żadnych umów, negocjacji, i ustaleń… Rosjanie mogą/muszą ich i tak ich nie dotrzymać oraz po prostu skłamać. Po ósme: wykorzystanie elementów psychologicznych strachu, paniki, braku alternatywy u wroga. Po dziewiąte: manipulacja, propaganda i sterowanie przeciwnikiem – dezinformacja. Po dziesiąte: liczy się tylko zwycięstwo, wygrana – wyzerowanie przeciwnika, pełna destrukcja i eliminacja na dłuższy czas dla dobra siebie, i… ich, tak, aby sami w końcu za to wszystko… w duchu, podświadomie nam serdecznie podziękowali.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
Liberalny komponent demokracji liberalnej dał zwykłym ludziom szereg uprawnień, które chronią ich od bycia przedmiotem arbitralnych decyzji władzy. W obliczu rewolucji technologicznej masy coraz bardziej tracą swoją podmiotowość. Czy można uporządkować relację człowieka z technologią?
Jaka jest istota i kim są beneficjenci nowych, wielkich bitew o światową gospodarkę? Czy weszliśmy w erę permanentnego kryzysu gospodarczego, jaka może być jego najnowsza odsłona? Jak nowe technologie cyfrowe zmienią globalną gospodarkę? Czy Europa i Polska nadążają w światowym gospodarczym wyścigu?
Czy konektywność to tylko odrestaurowana nazwa dla zawierania opłacalnych sojuszy i organizowania się wobec nadchodzącego zagrożenia, czyli właściwie aktywność, jaką państwa narodowe realizują od setek lat? A może konektywność to nowy "koniec historii"? Na kanwie książki Paraga Khanny rozmawiają Marcin Horała, Paulina Matysiak i Jakub Wiech
Wierząc, że Kijów wyjdzie z wojny zwycięsko, warto zastanowić się i zaplanować spójny i efektywny system wsparcia dla państwa, które czeka długa i kosztowna odbudowa. Jak uniknąć błędów polskich polityków z czasów wojny w Iraku, kiedy zabrakło polskich firm pośród biznesu zajmującego się odbudową zniszczonego po wojnie z Husajnem państwa?
W jaki sposób zorganizować europejską architekturę bezpieczeństwa w kontekście wojny na Ukrainie? Czy Polska ma potencjał, aby udzielić gwarancji sąsiadowi? Jakie plany na wschodnią flankę NATO mają Amerykie, a jakie Niemcy? Wysłuchasz o tym w kolejnym odcinku "Pomówmy realnie", którego gościem był Marek Budzisz
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie