fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

ZAPROSZENIE – Cyfrowy wzmacniacz chaosu: Dukaj, Zybertowicz, Bendyk, Gębala | 31.01

Już 31 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy Was na stacjonarne wydarzenie Nowej Konfederacji oraz Klubu Jagiellońskiego poświęcone zagadnieniu rewolucji cyfrowej oraz stojących przed nami wyzwań.

Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej siedzibie Klubu Jagiellońskiego przy ul.  gen. Władysława Andersa 35.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO! 

Przemysław Gębala w eseju, będącym przyczynkiem do dyskusji, pisze zarówno o pozytywnych, jak i negatywnych skutkach przyspieszonej cyfryzacji. Potok informacji, szybkość ich rozprzestrzeniania oraz wywoływane przez to emocje zmuszają do stawiania pytań o wpływ na naszą integralność i zdolność do tworzenia lokalnych więzi. Czy duchowo staliśmy się już nomadami?

Próbę znalezienia odpowiedzi na palące problemy cyfryzacji podejmą:

➡️ prof. Andrzej Zybertowicz – socjolog, doradca społeczny prezydenta RP, doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, autor książki WNK ”Cyber kontra real”;
➡️ Jacek Dukaj – pisarz, publicysta, autor powieści fantastycznych;
➡️ Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta, prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, przewodniczący Rady Programowej Ośrodka Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas;
➡️ Przemysław Gębala – fizyk teoretyczny, przedsiębiorca, prezes zarządu spółki Edica (wcześniej „Gazeta Handlowa”), publicysta

Spotkanie poprowadzi Jakub Lipiński – Szef Rady Klubu Jagiellońskiego, przedsiębiorca, założyciel firmy Polidea, programista.

Nagranie debaty pojawi się również na naszym kanale Youtube: https://www.youtube.com/c/NowaKonfederacjaNK

Wstęp wolny! Do zobaczenia przy Andersa 35!


Chcesz więcej? Ambitne treści, wnikliwe analizy, ożywione dyskusje i książki, które pozwalają zrozumieć – to wszystko potrzebuje silnych sojuszników. Dzięki Twojemu wsparciu najlepsze wciąż przed nami! Wesprzyj nas! 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Jedna odpowiedź do “ZAPROSZENIE – Cyfrowy wzmacniacz chaosu: Dukaj, Zybertowicz, Bendyk, Gębala | 31.01”

  1. greendog pisze:

    Czy Zybertowicz będzie w przyszłości pisał o przyczynieniu się pani Filiks do samobójstwa swojego syna? Ostatnio wyraźnie zaznaczył ten watek podczas wypowiedzi w telewizji ale nie chciał kontynuować. Profesor coś wie i powinien to jak najszybciej ujawnić. Jeśli będzie się wykręcał to znaczy, że insynuował. Tak jak w “Cyber” coś sobie nawymyśla a potem propaguje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz