fbpx

Chruściel o manipulacji w mediach [Kobosko, Szczęśniak, Warzecha, Włodkowska – nagranie]

Aktualności,

“Manipulacja jest wszechobecna w polskich mediach, nie tylko po stronie mediów publicznych, ale również tych liberalnych, które uchodzą za opozycyjne. To, co my staramy się robić w Nowej Konfederacji, ale także inne ośrodki, jak Kultura Liberalna czy Klub Jagielloński, to próba wyłączenia się z mainstreamu, który opiera się emocjach i przekazach ‘newsowych’.

To próba tworzenia komentarzy, które są oparte na pogłębionej analizie zdarzeń. Wychodzimy przy tym z założenia, że musimy budować drugi obieg przepływu informacji, ponieważ media głównego nurtu są już do tego stopnia powiązane z siłami politycznymi i pewnym światopoglądem, że nie są już w stanie tej rzeczywistości w obiektywy sposób przedstawiać” – mówił Marcin Chruściel na debacie “Między manipulacją a manipulacją. Media po polsku”.

W dyskusji w Gdańsku wzięli ponadto udział: Michał Kobosko (Polska 2050), Agata Szczęśniak (OKO.press), Łukasz Warzecha (“DoRzeczy”) oraz Katarzyna Włodkowska (“Duży Format”). Prowadził red. Jan Wróbel.

Nagranie z debaty (od 40:53) dostępne jest na profilu Fundacji Gdańskiej na FB: https://www.facebook.com/FundacjaGdanska/videos/549320282500256/