Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Biden i Xi przeciwko narkotykom. Antyrosyjski ruch Armenii | Niezbędnik Zagraniczny NK, 11-17.11.2023

O czym rozmawiali przywódcy USA i Chin? Jakie są plany Izraela wobec Strefy Gazy? Jakie problemy ma bliskowschodnia „Oś Oporu”?
Wesprzyj NK
Spotkanie Joe Biden-Xi Jinping. Prezydent Stanów Zjednoczonych i przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej rozmawiali na marginesie szczytu Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w San Francisco. Spotkanie Biden i Xi trwało około czterech godzin. Biden i Xi chcieli obniżyć napięcie w relacjach dwustronnych. Utrzymywało się ono na wysokim poziomie od początku roku, kiedy chiński balon szpiegowski, który przeleciał nad Stanami Zjednoczonymi. Biden i Xi porozumieli się w sprawie otwarcia prezydenckiej gorącej linii, wznowienia komunikacji między siłami zbrojnymi i podjęcie działań na rzecz ograniczenia produkcji fentanylu. Biden i Xi zgodzili się, że Chiny ograniczą eksport produktów związanych z produkcją narkotyku, będącego główną przyczyną śmierci uzależnionych w Stanach Zjednoczonych. „To uratuje życie” – powiedział Biden, dodając, że docenia „zaangażowanie” Xi w tę kwestię. Obydwaj...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Współpracownik „Nowej Konfederacji”, politolog, doktor nauk humanistycznych. Wicedyrektor Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach; analityk w Fundacji Po.Int. Specjalizuje się w studiach nad wpływem nowoczesnych technologii oraz zmian klimatu na system międzynarodowy i globalne środowisko bezpieczeństwa.
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
5 257 / 26 000 zł (cel miesięczny)

20.22 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo