Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Bartłomiej Radziejewski w TVP3 o polskiej demografii: “Katastrofę już mamy”

"Czy grozi nam katastrofa demograficzna?" - na to pytanie odpowiedział Bartłomiej Radziejewski, który był gościem programu "Lustra" TVP3 Poznań.

>>Przeczytaj tekst “Głupi po demograficznej szkodzie?”<<<

 

Prezes Nowej Konfederacji w swoim artykule “Głupi po demograficznej szkodzie?” pisał: “Jesteśmy w punkcie, w którym zaszły nieodwracalne zmiany. Nie da się już odrobić strat za pomocą samego wspierania dzietności. Bez masowego napływu imigrantów – na który nie ma politycznej zgody – ludność Polski będzie w najbliższych latach maleć. Oznacza to spadek międzynarodowego znaczenia kraju i szereg poważnych problemów rozwojowych, od braku rąk do pracy po widmo krachu systemu emerytalnego.”

Nagranie można obejrzeć tutaj: [LINK]

 

>>>Przeczytaj tekst “Głupi po demograficznej szkodzie?”<<<

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz