Newsletter

Kamil Suskiewicz

Z wykształcenia: polonista i biochemik. Z zamiłowania czytelnik i trochę pisarz. Kiedyś współpracownik krakowskich "Pressji". Obecnie współredaktor kwartalnika "Suma.Pismo społeczno-kulturalne". Zawodowo związany z branżą nieruchomości.

Publikacje autora

Mieszczuch mówi, że wieś ginie

Andrzej Mencwel celnie pokazuje przemiany wiejskich społeczności, ale czasem zachowuje się jak biały człowiek w wiosce murzyńskiej. Wszystko chce przetłumaczyć na swój dialekt, a czego nie rozumie, tego nie wspomina

Ciemne strony reportażu

Nobel dla Swietłany Aleksijewicz, sława Ryszarda Kapuścińskiego, serie wydawnicze poświęcone literaturze faktu: reportaż ma swoje pięć minut. Czy jednak zachwyty nad tym gatunkiem nie przesłaniają nam nieco zagrożeń, jakie płyną z jego dominacji w dziedzinie literatury?

To jeszcze nie zapaść

Duży spadek produkcji budowlano-montażowej wynika z mniejszej dynamiki inwestycji infrastrukturalnych. Nie musi to jednak oznaczać długoterminowego spowolnienia w budownictwie.

Masz dość bzdur i propagandy?

Wspieraj niezależny i ambitny ośrodek myśli

Solennie zobowiązuję się przemyśleć czy stać mnie na wsparcie serwisu Nowa Konfederacja stałym zleceniem przelewu dowolnej kwoty

przykładowe kwoty:

  • 16 zł - latte z dodatkami w kawiarni
  • 50 zł - bilet ulgowy do teatru
  • 150 zł - bilet do opery
  • 500 zł - zostań mecenasem polskiej myśli politycznej