Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Zostańcie z nami! Co dalej z Nową Konfederacją?

Drodzy Czytelnicy,

 

styczniowa zbiórka na NK zakończyła się kwotą 25 834,35 zł. Bardzo dziękujemy! To drugi najlepszy wynik w historii, ale zarazem – porażka. Porażka (wobec celu: 36 000 zł) zmuszająca nas do przejścia na płatny dostęp do treści, co nastąpi w ciągu kilku miesięcy.

 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Darczyńcom za wsparcie. To dzięki niemu Nowa Konfederacja powstała i rozwinęła się do obecnego poziomu. Musimy teraz znaleźć inne źródła przychodów, ale Wasze wsparcie pozostaje dla nas fundamentalnie ważne. Z kilku powodów.

 

Po pierwsze, stanowi wciąż większość naszych przychodów. Po drugie, daje nam silne poczucie niezależności tak od partii, jak i od grup interesu czy medialnej logiki komercyjnej (wyścig na klikalność). Po trzecie, daje poczucie stabilności w warunkach głębokiej zmiany, jaką niesie wprowadzenie odpłatnego dostępu do treści, wobec związanej z nią niepewności.

 

Dlatego prosimy o Wasze wsparcie. Współtwórzcie dalej naszą niezależność, kreatywność, opiniotwórczość. Pomagajcie nam tworzyć idee dla Polski.
Wszyscy Stali Darczyńcy, niezależnie od wpłacanej kwoty, otrzymają kody dostępu do dostępnej już odpłatnie Nowej Konfederacji. Utrzymamy też i będziemy starali się rozwijać już istniejące – oraz wprowadzać nowe – gratyfikacje dla szczególnie hojnych Darczyńców.

 

Przez wzgląd na naszą misję chcemy również zachować swobodny dostęp do części tekstów. Jednak ich liczba zależy od tego, czy otrzymamy na ten cel dofinansowanie z MKiDN (w momencie, w którym piszę tą wiadomość wyniki konkursu nie są jeszcze znane), oraz czy zechcecie w dalszym ciągu nas wspierać.
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo