fbpx
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Zaproszenie na międzynarodową debatę: Demokracja liberalna w odwrocie – Dukaj, Bartosiak, Kurlantzick, Pełczyńska-Nałęcz, Rigamonti | 09.01

Zapraszamy na międzynarodową debatę stacjonarną na kanwie książki „Demokracja liberalna w odwrocie” Joshuy Kurlantzicka, która już 9 stycznia w Warszawie!

Czy po wojnie na Ukrainie kategorie takie jak demokracja i autorytaryzm wymagają redefinicji? Jak na globalne zmiany w tym obszarze powinna reagować Polska i Europa? W jakiej kondycji jest dziś, tak zwany “blok demokratyczny”? Jakie ”cechy” powinny mieć państwa demokratyczne, aby przetrwać i się rozwijać?

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Debata odbędzie się w klubie „Hybrydy”, w Warszawie przy ul. Złotej 7/9 w dniu 9 stycznia w godzinach 18.30-20.00. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia książek naszego Wydawnictwa oraz Księgarni.

W debacie udział wezmą:
➡️ prof. Joshua Kurlantzick (zdalnie) – autor książki, dziennikarz, analityk specjalizujący się w tematyce Chin i Azji Południowo-Wschodniej;
➡️ dr Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz – dyrektorka think-tanku Strategie 2050. Była podsekretarz stanu w MSZ oraz ambasador Polski w Federacji Rosyjskiej;
➡️ dr Jacek Bartosiak – założyciel i prezes Strategy & Future, stały współpracownik Nowej Konfederacji;
Spotkanie poprowadzi red. Magdalena Rigamonti – dziennikarka prasowa, radiowa i autorka książek, związana na stałe z portalem Onet.pl i Radiem Tok FM.

Współorganizatorzy: Klub „Hybrydy”

Zapraszamy i do zobaczenia!

Organizacja wydarzeń tego formatu byłaby niemożliwa bez określonych nakładów finansowych. Jeśli podobają Ci się nasze debaty i chciałbyś w przyszłości zobaczyć ich więcej – kliknij link poniżej i wesprzyj nas!

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz