Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Na czym opiera się polskie myślenie o wspólnocie narodowej i czy posiadamy części wspólne z wartościami np. Ukraińskimi, które mogłoby nas zbliżyć? Co w tym przypadku jest polską racją stanu? Zakładając, że zachodni multikulturalizm nie zdał egzaminu, czy chociażby model amerykański nie jest atrakcyjnym rozwiązaniem? A może trzeba “nic nie robić” i pozostawić przybywających samymi sobie?
Dyskutują:
Prowadzi Jarosław Walkowicz (Nowa Konfederacja).
Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:
Ech to grono… ono nie odpowie trafnie na to pytanie. Normalny, tradycyjny i na miarę czasu oraz potrzeb (“chwili”).
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
"Planetę naprawdę spowija sieć połączeń, a te połączenia są o wiele, wiele dłuższe niż wszystkie granice na świecie razem wzięte. Ale jednocześnie mamy więcej granic niż kiedykolwiek wcześniej. Mamy więc interesujący paradoks."
„Większość z nas jest dzisiaj na etapie nieuświadamianej niekompetencji, jeśli chodzi o wiedzę, jak owoce cyfrowej rewolucji są wykorzystywane przez tych, którzy to potrafią. ” Czy wobec cyfrowej rewolucji mamy jeszcze szanse zarówno jako jednostki i społeczeństwo?
Lobby izraelskie w USA - monolit czy typowa skłócona diaspora, zbiór instytucji czy nieformalnych powiązań? Jaka jest jego realna siła? Wg Johna Measheimera - znaczna na tyle, że właściwie kształtuje politykę bliskowschodnią USA, wg np. Noama Chomskiego - jest mitem napędzanym przez teoria spiskowe.
Mocne spotkanie trzech perspektyw postrzegania wojny na Ukrainie - wojskowa, analityczna i dziennikarska. Czy Stany Zjednoczone chcą zwycięstwa Ukrainy, czy wyłącznie nie chcą całkowitej porażki Rosji? Czyja pomoc okaże się kluczowa? W jakich barwach maluje się przyszłość Ukrainy?
W książce wydanej w 2013 roku Joshua Kurlantzick opisuje wyzwania i problemy stojące wówczas przed demokracją. Co zawarłby w swojej książce, gdyby powstała w 2022 roku? Czy wartości demokratyczne okażą się zwycięzcą wojny na Ukrainie? Debata wokół książki "Demokracja liberalna w odwrocie" już dostępna!
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie