Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Czy inżynieria genetyczna ma przepis na post-człowieka? – Wójcicka, Stachowiak

W drugiej połowie drugiej dekady XXI wieku, posługując się innowacyjną metodą inżynierii genetycznej CRISPR, rozpoczęto badania nad modyfikacją genetyczną ludzkich embrionów. Jednak wielu uczonych ma też poważne wątpliwości co do stosowania takich rozwiązań. Jakie są szanse i zagrożenia inżynierii genetycznej oraz jak kształtują się polityczne ramy do regulacji tego zagadnienia?
W dyskusji poświęconej najnowszym trendom inżynierii genetycznej udział wzięli: dr hab. n. med Anna Wójcicka - Warsaw Genomics, dr hab. Radosław Stachowiak - Instytut Mikrobiologii UW, Rozmowę prowadzi Jarosław Walkowicz – Nowa Konfederacja Debata odbyła się podczas Krynica Forum w październiku 2022 roku. [embed]https://youtu.be/l0g24ytEmw4[/embed] Chcesz więcej? Codzienną pracę umożliwia nam wsparcie udzielane przez Darczyńców!  Zostań jednym z nich, abyśmy nadal mogli zachować swój wkład w jakość debaty publicznej!

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

18.57 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo