Wybory w terminie prawdopodobnie ze szkodą dla zdrowia i demokracji

Wybory prezydenckie 10 maja są zagrożeniem nie tylko dla zdrowia obywateli, ale i dla demokracji. Polemizując tylko z pierwszą grupą argumentów Piotr Lenar ułatwia sobie sprawę. A i tak trafia kulą w płot
„W replice do wszystkich głosów powtarzających, że wybory należy przesunąć, wskazując jedynie na zagrożenie epidemiologiczne, wskazuję kilka myśli, które należy brać pod uwagę, nim powtórzy się ten w mojej opinii dosyć słaby argument” – pisze Piotr Lenar. Szkoda tylko, że najwyraźniej tekstów, z którymi polemizuje, nie przeczytał uważnie, bowiem już w tekście, który był dla niego zachętą do wyrażenia swojego zdania piszę, że „Prawo i Sprawiedliwość prze do wyborów – trzeba to powiedzieć jasno i otwarcie – wyłącznie po to, by przedłużyć sobie możliwość niezakłóconych rządów, nie licząc się ze zdrowiem obywateli i powagą demokracji”. Wyraźnie więc wskazuję na to, że wybory zagrażają dwóm wartościom. Podobnie zresztą robili uczestnicy debaty „Nowej Konfederacji” pt. „Wybory za wszelką cenę?”. Kwestie te są...

Stefan Sękowski
Zastępca dyrektora "Nowej Konfederacji". Politolog, dziennikarz, tłumacz, stały współpracownik "Do Rzeczy", publicysta Polskiego Radia Lublin. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Polskiej Codziennie", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym", "Frondzie"; i portalu Rebelya.pl. Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem" i "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.