Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Nawalnym | Nowakowski, Budzisz

Kim jest Aleksiej Nawalny i czy stanowi on zagrożenie dla putinowskiej Rosji? Czy protesty związane z jego uwięzieniem będą eskalować? Jaka jest różnica poglądów na sprawy krajowe oraz zagraniczne pomiędzy nim, a obecnym prezydentem Federacji Rosyjskiej?

 

>>> KUP KSIĄŻKĘ MARKA BUDZISZA! <<<

 

Udział w debacie Nowej Konfederacji biorą:

Debatę prowadzi Marek Stefan z redakcji “Układ Sił”.

 

 

>>> ZOBACZ KSIĄŻKI WYDAWNICTWA NK <<<

 

Partnerami debaty są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Google Polska oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz