Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
W najnowszym numerze tygodnika DoRzeczy warto zwrócić uwagę na artykuł Stefana Sękowskiego „Mentalna samodzielność niepisowskiej prawicy”
„W dyskusji wokół „Listu Konserwatysty Zmiany do Konserwatysty Umiaru” Piotra Semki (DRz 36/2018) doszliśmy do miejsca, w którym należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy spór między zwolennikami dobrej zmiany (także tymi krytycznymi) a jej „prawicowymi” krytykami jest w istocie sporem w rodzinie. (…) Chciałbym wprowadzić z tego moim zdaniem konsekwentny wniosek: jedni i drudzy nie należą wcale do jednej rodziny.”
„Rewolucjonistom z PiS zależy na tym, by demokrację bezalternatywną zmienić w demokrację, w której wyborcy mogą wybrać sobie siłę, która przejmie nieograniczoną władzę. Dla konserwatystów (a także republikanów czy konserwatywnych liberałów – już P.Semka pokazał, ze jest to luźna grupa) to nie jest atrakcyjne, ponieważ wiedzą, ze władza absolutna (nawet wybrana w demokratycznych wyborach) korumpuje absolutnie. Uważają, ze ważniejsze są instytucje, z kolei PiS uważa, że kadry.”
„Należy snuć własną opowieść o Polsce jako wspólnocie wolnych obywateli, w której nie powinno być ważne, kto rządzi, ale jak i czy istnieją solidne instytucje, które tę władzę trzymają w karbach. Taką opowieść o Polsce jako wspólnocie wolnych obywateli starałem się wpleść w książkę „Żadna zmiana”, którą P. Semka wymienił w swoim tekście jako „Próbę manifestu” konserwatystów umiaru. Trudno mi przymykać oczy na to, co się obecnie dzieje, skoro widzę, że obecna władza realizuje coś odwrotnego.”
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Czy Indie zmieniają bieg światowej polityki? Jak wyglądają relacje międzynarodowe z perspektywy jednego z najważniejszych graczy w Azji?
Jaką rolę odgrywają Indie w dynamicznie zmieniającym się ładzie światowym? Dlaczego ich pozycja w geopolityce Azji jest kluczowa dla przyszłości globalnych relacji międzynarodowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce Shivshankara Menona byłego Sekretarza Spraw Zagranicznych Indii.
„Ostatni Etap” to nie tylko analiza polityczna – to także historia współczesnej Polski i jej miejsca na mapie świata.
Poszukujemy osoby na stanowisko ASYSTENT ZESPOŁU w wymiarze 8 godzin dziennie. Oczekujemy znajomości pakietu Office, dobrych zdolności organizacyjnych, samodyscypliny i zaangażowania
Dołącz do nas w debacie dotyczącej przyszłości Unii Europejskiej i roli, jaką może odegrać Polska. Wspólnie zastanowimy się nad kluczowymi wyzwaniami i możliwościami, które stoją przed naszą wspólnotą w nadchodzącej kadencji.
Zatrudniamy na stanowisko Specjalista ds. wydawniczo-promocyjnych
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie