Relacja z debaty o polskiej racji stanu (10.04.2018 r.)

Aktualności,

Zapraszamy do obejrzenia  filmu z z debaty o polskiej racji stanu, która odbyła się 10 kwietnia w siedzibie Komisji Europejskiej w Warszawie. Udział w dyskusji wzięli:

  • prof. Marek Kornat (IH PAN)
  • Bartłomiej Radziejewski (NK)
  • prof. Roman Kuźniar (UW)
  • dr Jacek Bartosiak (NK, CSPA)

Debatę poprowadził Witold Jurasz (Polsat News 2). W czasie dyskusji poruszono wiele ważnych tematów związanych z pojęciem polskiej racji stanu. Były wśród nich m.in. problem braku skuteczności w polskiej polityce zagranicznej, brak consensusu odnośnie głównych celów tejże polityki oraz problem braku zaplecza eksperckiego. W dalszej części debaty mówiono także o polskiej racji stanu w kontekście położenia geopolitycznego Polski oraz o obecności Chin w Europie Środkowo-Wschodniej. Poniżej link do relacji video z debaty:

 

Kolejna debata Nowej Konfederacji odbędzie się już 23 kwietnia o godz. 10 w Domu Braci Jabłkowskich. Tym razem zaproszeni prelegenci poruszą temat możliwej reformy strefy euro i jej konsekwencji dla Polski.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z kwietniowym numerem miesięcznika NK, z którym związana jest debata: https://nowakonfederacja.pl/nowa-konfederacja/internetowy-miesiecznik-idei-nr-4-94-2018-11-kwietnia-8-maja/