Kup prenumeratę i czytaj NK

Radziejewski: w Polsce wygrywa się wybory przede wszystkim czekając na kompromitację przeciwnika

Aktualności,

Bartłomiej Radziejewski był gościem Polskiego Radia 24 gdzie rozmawiał o zatrzymaniu prof. Michała Królikowskiego, przyszłości Nowoczesnej oraz problemach nowych partii na scenie politycznej.

“Problemy nowych partii na scenie politycznej, takich jak Nowoczesna, są wynikiem słabości ich liderów. Często narzekamy na Jarosława Kaczyńskiego czy Donalda Tuska (…). Jednak ich zdolność do prowadzenia gry politycznej jest znacznie większa od umiejętności Ryszarda Petru, Janusza Palikota czy niegdyś liderów takiej partii, jak Polska Jest Najważniejsza. To jest przepaść.”

“W Polsce wygrywa się wybory przede wszystkim czekając na kompromitację przeciwnika i walcząc o brak konkurencji po stronie opozycyjnej. Grzegorz Schetyna jest o krok od eliminacji tej bardzo poważnej konkurencji jaką była Nowoczesna. Jeśli do tego doprowadzi będzie na pozycji Jarosłąwa Kaczyńskiego sprzed 2015 roku”

Całej rozmowy można wysłuchać pod adresem: https://www.polskieradio.pl/130/4503/Artykul/2117919,Debata-Poranka-Publicysci-o-przyszlosci-Nowoczesnej