Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Radziejewski komentuje kontrowersyjne słowa Kissingera o Rosji i Ukrainie – Q&A I LIVE

Bartłomiej Radziejewski w kolejnym live i Q&A Nowej Konfederacji komentuje kontrowersyjne słowa giganta światowej dyplomacji Henry’ego Kissingera na temat oddania utraconych ukraińskich ziem Rosji, podsumowuje 3 miesiące wojny, zbliżenie polsko – ukraińskie po wizycie prezydenta Dudy w Kijowie, a także podział świata na dwa bloki – Zachodni i Niedemokratyczny. Mówi także o kryzysie żywnościowym spowodowanym rosyjską inwazją. Prowadzi Jarosław Walkowicz.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Radziejewski komentuje kontrowersyjne słowa Kissingera o Rosji i Ukrainie – Q&A I LIVE”

 1. Paweł Kopeć pisze:

  Zgadza się.
  Pierwszy i następny holokaust w naszym wieku to Ukraina, Ukraińcy za sprawą Rosji, Rosjan i Putina.
  “Za co to wszystko?!“ – pyta ukraińska kobieta nad zwłokami swego dziecka.
  Świat milczy, patrzy i czeka na ciąg dalszy – rosyjskie masowe zabójstwa, ich zbiorowe gwałty, wojskowe kradzieże, dewastacje i ogólna destrukcja państwa. A Ukraińcy i Ukraina jak widać codziennie to odważny, twardy i waleczny naród, w przeciwieństwie do /można samemu wpisać/.
  Gdzie jest chrześcijaństwo, KK, papież, UE, Europa, uniwersytety, filozofowie, etycy, moraliści, autorytety moralne etc.?!
  Dno, upadek, degrengolada człowieczeństwa, humanizmu, cywilizacji.
  Homo sovieticus /polonus?!/ żyje nadal i ma się dobrze, bardzo dobrze, bo ponad połowa /większość?!/ Polaków popiera Rosję Putina, Rosjan, czyli ten ukraiński holokaust.
  Kompromitacja.
  RIP ludzkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz