Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Polska szkoła po rosyjskiej inwazji. Trzeba zwiększyć subwencję

W chwili, kiedy rozmawiamy, mamy ponad 150 tysięcy nowych uczniów. I to nie jest koniec. Niestety, samorządy odpowiedzialne za prowadzenie szkół często skarżą się na brak pieniędzy
Wesprzyj NK
Polska, a także inne kraje europejskie starają się zapewnić kontynuację edukacji dzieciom z Ukrainy. Czy chętnych do pójścia do polskich szkół jest dużo? O jakiej skali w Polsce mówimy? Codziennie do polskich szkół i przedszkoli trafiają kolejne dzieci z Ukrainy, które szukają u nas schronienia przed wojną i bombami. Te dane są aktualizowane przez resort edukacji co kilka dni. W chwili, kiedy rozmawiamy, mamy ponad 150 tysięcy nowych uczniów. I to nie jest koniec. Najlepszym rozwiązaniem na początek są klasy przygotowawcze, nastawione na naukę języka, które można organizować także w innych samorządowych budynkach, np. w domach kultury W międzynarodowej Deklaracji Bezpiecznych Szkół, którą podpisało 114 krajów z całego świata czytamy, że państwa zobowiązują się do „poszukiwania sposobów zapewnienia kontynuacji edukacji w czasie...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Nauczyciel i działacz związkowy, od 1998 prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Uczestnik prac Komisji Trójstronnej (przewodniczący Zespołu problemowego TK ds. usług publicznych), a obecnie Rady Dialogu Społecznego. Aktywnie bierze udział w pracach międzynarodowego ruchu związkowego: w roku 2019 r. po raz trzeci został członkiem Zarządu Światowego Education International (EI). Prezes ZNP jest także członkiem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego (EKES).
Specjalistka ds. promocji i wydarzeń w Nowej Konfederacji. Absolwentka europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim i nauk politycznych na Uniwersytecie w Antwerpii w ramach Erazmusa. Na co dzień zajmuje się nowymi mediami, po godzinach zgłębia przemiany polityczne i społeczne w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Beneluksu. Z III sektorem związana od 2014 roku.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz