Wszystkie treści NK dostajesz teraz za darmo dzięki wsparciu naszych Darczyńców. Zostań jednym z nich!

Wesprzyj nas
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Polityczny bilans 2022: Dziemianowicz-Bąk, Mentzen, Mularczyk, Kamiński, Kobosko

Jaki był 2022 rok w polityce? Jak poradziliśmy sobie wobec agresji Rosji na Ukrainę jako państwo? Co nas czeka w 2023 roku? Czy będzie to najgorętsza od lat kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi? A może do urn wybierzemy się dużo wcześniej, niż jesienią? 
Do dyskusji o polskiej polityce ubiegłego roku i prognozach dotyczących najbliższych miesięcy zaprosiliśmy przedstawicieli największych sił parlamentarnych: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - Nowa Lewica, Arkadiusz Mularczyk - wiceszef MSZ, Prawo i Sprawiedliwość, Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, Koalicja Polska, Sławomir Mentzen - prezes partii Nowa Nadzieja, Konfederacja, Michał Kobosko - wiceprzewodniczący Polski 2050. W roli moderatora wystapił red. Michał Kolanko - dziennikarz i publicysta związany z Rzeczpospolitą. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=lHSfgLgFKxI[/embed]   Wolisz posłuchać? Debata dostępna także w serwisach streamingowych!                       

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 777 / 26 000 zł

37.60 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo