Pogranicze w ogniu! Kaczyńskiego reforma obronności – Miesięcznik Krajowy NK #8

Kontynuujemy serię podcastów podsumowujących najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. Tym razem Stefan Sękowski rozmawia z Łukaszem Warzechą i Natalią Kołodyńską-Magdziarz na temat konfliktu na linii Polska-instytucje europejskie i jego możliwych rozwiązań. W dyskusji również kontynuacja tematu sytuacji na polsko-białoruskiej granicy– o tym jak rozumieć pomoc dla emigrantów, a także omówienie założeń nowej ustawy o obronie ojczyzny.     W programie dyskutują: Łukasz Warzecha – dziennikarz, publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, Onetu, „Rzeczpospolitej”. Prowadzi internetowe programy „Polska na Serio” oraz „Podwójny Kontekst” (wspólnie z prof. Antonim Dudkiem); Stefan Sękowski – zastępca dyrektora Nowej Konfederacji i szef działu publicystyki. Politolog, autor książek: "Upadła praworządność", “Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku” oraz “Mała degeneracja”; Natalia Kołodyńska-Magdziarz – ekspertka do spraw komunikacji, fundraisingu...

Autor jest publicystą tygodnika „Do Rzeczy”
Politolog, dziennikarz, tłumacz, współpracownik Polskiego Radia Lublin. Pisze doktorat z ekonomii i finansów w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Publikował i publikuje też m.in. w "Gościu Niedzielnym", "Do Rzeczy", "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej", "Tygodniku Powszechnym" i "Dzienniku Gazecie Prawnej". Tłumaczył na język polski dzieła m.in. Ludwiga von Misesa i Lysandera Spoonera; autor książkek "W walce z Wujem Samem", "Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku", "Mała degeneracja", współautor z Tomaszem Pułrólem książki "Upadła praworządność. Jak ją podnieść". Mąż, ojciec trójki dzieci. Mieszka w Lublinie.
Kierowniczka Zespołu promocji. Publicystka. Absolwentka bezpieczeństwa wewnętrznego na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka wywiadu rzeki z prof. Bogdanem Góralczykiem "Świat Narodów Zagubionych". Interesuje się ekologią i energetyką.