Podaruj Nowej Konfederacji niezależność na Święta

Drodzy Czytelnicy,

w „Nowej Konfederacji” zaszło wiele zmian. Z miesięcznika staliśmy się thinkzine’em, co oznacza, że oprócz publicystyki tworzymy również raporty i komentarze eksperckie. Publikujemy teraz dwa razy więcej treści, chcemy robić dla Państwa jeszcze więcej. Udało nam się zebrać znakomite grono publicystów i ekspertów takich jak Jacek Bartosiak, Ludwik Dorn, Andrzej Mikosz, Jarosław Flis czy Rafał Matyja. Jedyne, co hamuje nasz rozwój, to zbyt małe zasoby finansowe. Miesięczne koszty związane z naszą działalnością wynoszą średnio 35 900 zł. Darowizny przekazywane na NK to średnio 20 500 zł miesięcznie, podczas gdy dofinansowanie z MKiDN (dostępne jedynie do końca 2017 r.) to jedynie 3 750 zł/mc. Zmagamy się obecnie z deficytem 11 650 zł/mc, który obecnie pokrywany jest z rezerw, jednak w dłuższej perspektywie nie przetrwamy bez Państwa wsparcia.

Dlaczego darowizny są dla nas takie ważne? Ponieważ w obecnej atmosferze konfliktu w kraju, niezależne organizacje mogą działać tylko dzięki chcącym je tworzyć obywatelom. Bez tego wsparcia, żeby przetrwać, zmuszone są opowiedzieć się po którejś ze stron, co w sposób oczywisty zmniejsza ich obiektywizm, a co za tym idzie jakość tworzonych przez nie treści.

W Nowej Konfederacji wyznaczamy sobie granice, których przekroczyć nie możemy. Chcemy tworzyć, ale tylko wtedy, kiedy nie będziemy skrępowani przez naciski polityczne, inaczej nasza praca traci sens. Niestety w tak spolaryzowanym środowisku niezależność jest coraz droższa. Tylko Państwa wsparcie powala nam dalej wykonywać naszą pracę. Nawet mała darowizna jest dla nas sygnałem, że nasza praca jest potrzebna. Każdy kolejny Stały Darczyńca to dla naszego miesięcznika większa szansa na przetrwanie i rozwój. Jeśli Pani/Pan jest już Darczyńcą, może warto rozważyć podwojenie darowizny. Wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej.

W podanym poniżej linku znajdują się informacje na temat różnych możliwości wsparcia Nowej Konfederacji:

Bylibyśmy zarazem wdzięczni za informację, czy możemy publicznie podziękować za wsparcie, publikując Państwa nazwiska na liście naszych Darczyńców. W tym – i ewentualnych innych – celach, zachęcamy do kontaktu drogą elektroniczną, na adres:redakcja@nowakonfederacja.pl.

Jeśli nie są Państwo jeszcze przekonani, czy należy wspierać NK, poniżej przedstawiamy wyniki z pierwszego miesiąca działalności thinkzine’u „Nowa Konfederacja”.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).