Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

O książce “Wdowa smoleńska, albo niefart” Andrzeja Horubały na antenie Polskiego Radia Lublin

Informujemy, iż w najnowszym wydaniu niedzielnej audycji “Konwersatorium” na antenie Radia Lublin ukazała się rozmowa Juliusza Gałkowskiego z redaktorem naczelnym kwartalnika “Christianitas”, Pawłem Milcarkiem, o powieści Andrzeja Horubały – “Wdowa smoleńska, albo niefart”.

 

>ZAPRASZAMY DO ZAKUPU KSIĄŻKI W NASZYM WYDAWNICTWIE<

 

Całą rozmowę można odsłuchać pod TYM LINKIEM.

Zapraszamy!

 

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Jedna odpowiedź do “O książce “Wdowa smoleńska, albo niefart” Andrzeja Horubały na antenie Polskiego Radia Lublin”

  1. Arnold pisze:

    Przepraszam bardzo, ale co Wy za ściek tutaj linkujecie? 30 minut żenującej rozmowy o niczym. Nic się nie dowiedziałem o książce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz