Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

„Niedźwiedź w cieniu smoka: Rosja-Chiny” (i inne książki) Michała Lubiny w wolnym dostępie

Wesprzyj NK
Z przyjemnością informujemy, że książka „Niedźwiedź w cieniu smoka. Rosja-Chiny 1991-2014” Michała Lubiny znalazła się w wolnym dostępie.
„Niedźwiedź w cieniu smoka. Rosja-Chiny 1991-2014” to pierwsza w języku polskim całościowa monografia opisująca współczesne stosunki rosyjsko-chińskie. Bazując na bogatym materiale źródłowym i osobistej znajomości Rosji i Chin, autor przekonuje, iż lata 1991-2014 stanowią okres przełomowy dla stosunków na linii Moskwa-Pekin. Po raz pierwszy w historii najnowszej to Chiny stały się partnerem silniejszym, zyskując wielowymiarową i wykazującą tendencję do pogłębiania się, przewagę nad Rosją.
„Niedźwiedź w cieniu smoka: Rosja-Chiny 1991-2014” osiągnęła ogromną popularność, stając się naukowym bestsellerem. Książka była 15-krotnie dodrukowywana i wciąż można nabyć jej papierowe egzemplarze (w sklepie NK). Doczekała się również zainteresowania zagranicy: jej anglojęzyczna wersja „Russia and China. A Political Marriage of Convenience” została opublikowana w 2017 r.
Dzięki porozumieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego z Wydawnictwem Księgarnia Akademicka, każdy może legalnie pobrać książkę. Szczegóły, wraz z linkami do pobrania książki, znajdują się tutaj:
W wolnym dostępie są już 3 inne książki Michała Lubiny:
1) „Russia and China. A Political Marriage of Convenience”
2) „Birma. Historia państw świata w XX i XXI w.”
3) „Birma: centrum kontra peryferie”
Zapraszamy do pobierania,
Nowa Konfederacja
Wesprzyj NK
Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo