Newsletter

Nagranie z Salonu Dyskusyjnego NK „Migracje zarobkowe do Polski”

Nagranie z Salonu Dyskusyjnego NK „Migracje zarobkowe do Polski”

Co powinno być celem polskiej polityki migracyjnej? Czy Polska już na dobre stała się krajem imigracji? Czy masowe przyjmowanie migrantów zarobkowych jest konieczne, aby wypełnić lukę na rynku pracy? Kogo przyjmować, a kogo nie?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie Państwo w nagraniu z Salonu Dyskusyjnego NK „Migracje zarobkowe do Polski – jak powinna wyglądać polska polityka migracyjna?”, który odbył się 22.02.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności.

Wystąpienia wprowadzające wygłosili: prof. Marek Okólski (Ośrodek Badań nad Migracjami UW), Kaja Puto (dziennikarka i redaktorka związana z Krytyką Polityczną), Andrzej Kubisiak (ekspert ds. rynku pracy Polskiego Instytutu Ekonomicznego) oraz Jakub Bińkowski (analityk Związku Przedsiębiorców i Pracodawców).

W dyskusji wzięli udział m.in: poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy), Anna Rostocka (dyrektor Biura Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Polsce), dr Katarzyna Andrejuk (Instytut Filozofii i Socjologii PAN), Benjamin Cope (Fundacja „Nasz Wybór”) oraz mec. Tomasz Stasiak.

Spotkanie poprowadził Jarema Piekutowski – ekspert ds. społecznych „Nowej Konfederacji”.

Partnerami Salonu Dyskusyjnego byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Masz dość bzdur i propagandy?

Wspieraj niezależny i ambitny ośrodek myśli

Solennie zobowiązuję się przemyśleć czy stać mnie na wsparcie serwisu Nowa Konfederacja stałym zleceniem przelewu dowolnej kwoty

przykładowe kwoty:

  • 16 zł - latte z dodatkami w kawiarni
  • 50 zł - bilet ulgowy do teatru
  • 150 zł - bilet do opery
  • 500 zł - zostań mecenasem polskiej myśli politycznej