Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Czy Polska jest państwem liberalnym gospodarczo? W którym kierunku ewoluuje nasz system gospodarczy? Co należałoby w polskim kapitalizmie poprawić? Dlaczego przeciwnicy liberalizmu gospodarczego są jak dzieci, które nie lubią szpinaku? Czy liberalizm jest bezwarunkowo historią sukcesu?
Odpowiedzi znajdziecie Państwo w nagraniu oraz podcastach z Salonu Dyskusyjnego NK „Ile liberalizmu w polskim kapitalizmie?”, który odbył się 15.03.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności.
Wystąpienia wprowadzające wygłosili: Stefan Sękowski (dziennikarz gospodarczy i polityczny, redaktor „Nowej Konfederacji”) oraz Marek Tatała (wiceprezes zarządu i ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju).
W dyskusji wzięli udział: prof. Robert Gwiazdowski, Rafał Woś, Łukasz Warzecha, prof. Maciej Bałtowski, prof. Andrzej Szahaj, Tomasz Sawczuk, Marcin Olender, Tomasz Gibas, Wojciech Gwiazda oraz Marcin Wojciechowski.
Spotkanie poprowadził Jarema Piekutowski – ekspert ds. społecznych „Nowej Konfederacji”. Całość nagrania:
Podcasty:
Stefan Sękowski – „Polski kapitalizm. Powolne kształtowanie ładu” (wprowadzenie)
Marek Tatała – „Liberalny kapitalizm. Historia sukcesu” (wprowadzenie)
Prof. Robert Gwiazdowski i Rafał Woś w sporze o liberalizm (polemika z Salonu Dyskusyjnego NK)
Partnerami Salonu Dyskusyjnego byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Czy Indie zmieniają bieg światowej polityki? Jak wyglądają relacje międzynarodowe z perspektywy jednego z najważniejszych graczy w Azji?
Jaką rolę odgrywają Indie w dynamicznie zmieniającym się ładzie światowym? Dlaczego ich pozycja w geopolityce Azji jest kluczowa dla przyszłości globalnych relacji międzynarodowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce Shivshankara Menona byłego Sekretarza Spraw Zagranicznych Indii.
„Ostatni Etap” to nie tylko analiza polityczna – to także historia współczesnej Polski i jej miejsca na mapie świata.
Poszukujemy osoby na stanowisko ASYSTENT ZESPOŁU w wymiarze 8 godzin dziennie. Oczekujemy znajomości pakietu Office, dobrych zdolności organizacyjnych, samodyscypliny i zaangażowania
Dołącz do nas w debacie dotyczącej przyszłości Unii Europejskiej i roli, jaką może odegrać Polska. Wspólnie zastanowimy się nad kluczowymi wyzwaniami i możliwościami, które stoją przed naszą wspólnotą w nadchodzącej kadencji.
Zatrudniamy na stanowisko Specjalista ds. wydawniczo-promocyjnych
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie