Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Salonu Dyskusyjnego NK „Ile liberalizmu w polskim kapitalizmie?”

Czy Polska jest państwem liberalnym gospodarczo? W którym kierunku ewoluuje nasz system gospodarczy? Co należałoby w polskim kapitalizmie poprawić? Dlaczego przeciwnicy liberalizmu gospodarczego są jak dzieci, które nie lubią szpinaku? Czy liberalizm jest bezwarunkowo historią sukcesu?

Odpowiedzi znajdziecie Państwo w nagraniu oraz podcastach z Salonu Dyskusyjnego NK „Ile liberalizmu w polskim kapitalizmie?”, który odbył się 15.03.2019 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności.

Wystąpienia wprowadzające wygłosili: Stefan Sękowski (dziennikarz gospodarczy i polityczny, redaktor „Nowej Konfederacji”) oraz Marek Tatała (wiceprezes zarządu i ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju).

W dyskusji wzięli udział: prof. Robert Gwiazdowski, Rafał Woś, Łukasz Warzecha, prof. Maciej Bałtowski, prof. Andrzej Szahaj, Tomasz Sawczuk, Marcin Olender, Tomasz Gibas, Wojciech Gwiazda oraz Marcin Wojciechowski.

Spotkanie poprowadził Jarema Piekutowski – ekspert ds. społecznych „Nowej Konfederacji”. Całość nagrania:

Podcasty:

Stefan Sękowski – „Polski kapitalizm. Powolne kształtowanie ładu” (wprowadzenie)

Marek Tatała – „Liberalny kapitalizm. Historia sukcesu” (wprowadzenie)

Prof. Robert Gwiazdowski i Rafał Woś w sporze o liberalizm (polemika z Salonu Dyskusyjnego NK)

Partnerami Salonu Dyskusyjnego byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo