Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nagranie z Salonu Dyskusyjnego NK “Cyfryzacja – główny obszar rywalizacji geopolitycznej?”

Jakie szanse daje Polsce rozwój sztucznej inteligencji? Czy jesteśmy krajem suwerennym cyfrowo? Na czym polega mechanizm “samonapędzającej się przewagi technologicznej”? Jak będą wyglądały konflikty w nowym, cyfrowym świecie? W końcu – jakie są związki cyfryzacji z geopolityką?

Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziecie w nagraniu z Salonu Dyskusyjnego NK “Cyfryzacja – główny obszar rywalizacji geopolitycznej?”, który odbył się 11.01.2019 r.

Wśród mówców wprowadzających znaleźli się: prof. Andrzej Zybertowicz, dr Witold Sokała, europoseł Michał Boni oraz Robert Kroplewski – Pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego. Spotkanie poprowadził Bartłomiej Radziejewski, dyrektor “Nowej Konfederacji”.

Całość Salonu Dyskusyjnego:

Poszczególne wystąpienia wprowadzające:

Partnerami Salonu Dyskusyjnego byli: Google, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 715 / 26 000 zł (cel miesięczny)

18.13 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo