Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Jak nowe technologie wpływają na nasze życie społeczne? Czy cyfrowa rewolucja, rozwój AI oraz Big Data prowadzą nas do społeczeństwa nadzoru? Co zrobić z Internetem, który staje się narzędziem kontroli i wpływu? Czy mamy obecnie problem infoprzeciążenia?
Nad perspektywą cyfrowego despotyzmu i potrzebie odzyskania kontroli nad rozwojem technologii dyskutowali nasi Goście:
dr Maciej Gurtowski – socjolog, ekspert ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, pracownik Instytutu Socjologii UMK w Toruniu, stały współpracownik „Nowej Konfederacji”. Współautor książki „Samobójstwo Oświecenia? Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat” (2016).
Natalia Mileszyk – prawniczka i specjalistka ds. polityk publicznych. Zajmuje się prawami cyfrowymi, reformą prawa autorskiego oraz otwartością. Pracuje dla Fundacji Centrum Cyfrowe, gdzie analizuje i komentuje społeczny wymiar technologii. Aktywna działaczka w Stow. COMMUNIA oraz Creative Commons Polska.
Krzysztof Izdebski – Członek zarządu i dyrektor programowy Fundacji ePaństwo. Prawnik specjalizujący się w polskich i zagranicznych aspektach dostępu do informacji publicznej, ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego oraz nowych technologii.
Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego. Specjalizuje się w zagadnieniach nowych mediów, społeczeństwa informacyjnego, interaktywności w komunikacji społecznej, ochronie prywatności i w prawie do informacji, jak również regulacji i deregulacji rynku mediów i telekomunikacji.
Debatę poprowadził Filip Gołębiewski – socjolog, pomysłodawca i prezes zarządu Instytutu Dyskursu i Dialogu. Twórca innowacji społecznych, pomysłodawca gier planszowych oraz aplikacji on-line.
Zachęcamy do obejrzenia nagrania z debaty!
Partnerami debaty byli: Google (Partner Wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Czy Indie zmieniają bieg światowej polityki? Jak wyglądają relacje międzynarodowe z perspektywy jednego z najważniejszych graczy w Azji?
Jaką rolę odgrywają Indie w dynamicznie zmieniającym się ładzie światowym? Dlaczego ich pozycja w geopolityce Azji jest kluczowa dla przyszłości globalnych relacji międzynarodowych? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszej książce Shivshankara Menona byłego Sekretarza Spraw Zagranicznych Indii.
„Ostatni Etap” to nie tylko analiza polityczna – to także historia współczesnej Polski i jej miejsca na mapie świata.
Poszukujemy osoby na stanowisko ASYSTENT ZESPOŁU w wymiarze 8 godzin dziennie. Oczekujemy znajomości pakietu Office, dobrych zdolności organizacyjnych, samodyscypliny i zaangażowania
Dołącz do nas w debacie dotyczącej przyszłości Unii Europejskiej i roli, jaką może odegrać Polska. Wspólnie zastanowimy się nad kluczowymi wyzwaniami i możliwościami, które stoją przed naszą wspólnotą w nadchodzącej kadencji.
Zatrudniamy na stanowisko Specjalista ds. wydawniczo-promocyjnych
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie