Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Nadregulacja. Jak tworzyć lepsze prawo dla sektora MŚP? – Zybała, Zieliński, Bińkowski, Gorgol [nagranie]

Jak nadprodukcja prawa wpływa na funkcjonowanie małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce? Jakie efekty przyniosły pakiety deregulacyjne, takie jak “100 zmian dla firm”, “Konstytucja biznesu” czy “Przyjazne prawo”? Gdzie szukać ułatwień dla sektora MŚP?

O skutkach nadregulacji i perspektywie jej ograniczenia dyskutowali goście Debaty NK “Nadregulacja. Jak tworzyć lepsze prawo dla sektora MŚP?”: prof. Andrzej Zybała (Szkoła Główna Handlowa), Marcin Zieliński (Forum Obywatelskiego Rozwoju), Jakub Bińkowski (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców) oraz Patryk Gorgol (prawnik, stały współpracownik NK). Dyskusję poprowadziła Aleksandra Fandrejewska–Tomczyk – dziennikarka ekonomiczna, redaktor biuletynu Prawo i Legislacja ZPP.

 

 

Debata NK “Nadregulacja. Jak tworzyć lepsze prawo dla sektora MŚP?” odbyła się 4 marca 2020 r. w warszawskiej Świetlicy Wolności. Partnerami wydarzenia byli:

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (Partner Wspierający), Warsaw Enterprise Institute oraz Google Polska.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz