Naczelny NK o notowaniach rządu w Polsat News

Aktualności,

O notowaniach rządu w sondażach mówił dziś w Polsat News redaktor naczelny Nowej Konfederacji Bartłomiej Radziejewski.

– Próba zdepolonizowania Tuska czy ustawa o wycince drzew napotkały silny opór. W PiS brak pomysłów na czarowanie wyborców. Mimo to sprawa Tuska daje potencjał dla długotrwałego sporu i uruchomienia nieaktywnego, ale konserwatywnego elektoratu. Polacy w większości popierają członkostwo w Unii Europejskiej, ale wobec tego sporu stanowiska są różne – mówił Radziejewski.

Jego zdaniem partia Jarosława Kaczyńskiego przegrała kilka ważnych bitew i straciła pomysł na komunikowanie się z wyborcami.

– PO odzyskała status lidera opozycji, czekając aż inni się skompromitują. Nie pomógł w tym Tusk, ale PiS chaotyczną kampanią wobec niego odsądzającą go od polskości. To sygnał dla PiS, że opozycja odzyskuje wiarygodność. Ale to nie znaczy, że PiS nie wygra za dwa lata – zauważył redaktor naczelny Nowej Konfederacji.

Bartłomiej Radziejewski odniósł się także do sprawy stawianie się Donalda Tuska w prokuraturze i ewentualnych zarzutów wobec niego.

– Uważam, że Donald Tusk powinien stanąć przed prokuraturą w sprawie Smoleńska. Skala zaniedbań była wówczas tak duża, że to nie powinno być pozostawione bez konsekwencji – stwierdził Radziejewski.