Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Ludwik Dorn o “lepkiej komitywie państwa i Kościoła” dla TOK FM

Na czym polega "polityka portfela i ambony"? Kto jest "kościółkowy" a kto nie w PiSie i co z tego wynika? Jaka naprawdę była geneza werdyktu TK Przyłębskiej w sprawie zakazu aborcji?

>>>KUP KSIĄŻKĘ “RZECZPOSPOLITA TRZECIA I PÓŁ”<<<

“Kto bardziej się “lepi”: państwo do Kościoła czy odwrotnie? Na czym polega “polityka portfela i ambony”? Kto jest “kościółkowy” a kto nie w PiSie i co z tego wynika? Jaka naprawdę była geneza werdyktu TK Przyłębskiej w sprawie zakazu aborcji? I kiedy Jarosław Kaczyński miał zły dzień i powiedział co myśli, dowodząc swej znieczulicy moralnej.”

Ludwik Dorn był gościem radia TOK FM we wtorkowej audycji “Rzeczpospolita Kościelna” Magdaleny Rigamonti. Opowiadał o kwestiach poruszonych w wydanym nakładem Wydawnictwa Nowej Konfederacji wywiadzie rzece “Rzeczpospolita Trzecia i Pół”, w której zawarte są spostrzeżenia na wymienione wyżej pytania.

Zapraszamy do odsłuchu: [LINK]

>>>KUP KSIĄŻKĘ “RZECZPOSPOLITA TRZECIA I PÓŁ”<<<

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz