Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Kulturowo jestem Polakiem

Kiedy pytam o typowo polską muzykę, najczęściej wskazuje się tę, która jest de facto z importu. Często słyszę: „disco polo”, czy „rock”. A gdzie kujawiaki czy oberki?
Wesprzyj NK
Jak długo mieszkasz w Polsce? Mamadou Diouf: We wrześniu tego roku minie 36 lat, od kiedy przyjechałem do Polski. To jak jest z tą Polską z perspektywy tak długiego czasu? Polska to kraj przyjazny dla obcokrajowca, czy kraj, którego należy unikać? Jeśli chcę być konsekwentny, to nie mogę powiedzieć, że zostaję w miejscu, które mi nie pasuje. Mógłbym wrócić do Senegalu, bo nie ma u mnie wojny. Tyle, że ja pokochałem Polskę. Zawsze, gdy rozmawiam z Polakami, kiedy mówię o pozytywach, podkreślam, że mówię tak nie ze względu na to, że rozmawiam właśnie z nimi. Przez kilka lat działałem w europejskiej platformie organizacji pozarządowych EUNOMAD, która zrzeszała organizacje z trzynastu krajów. To były czasy, kiedy w polskim sejmie było dwóch...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Stały współpracownik „Nowej Konfederacji”, doktor nauk humanistycznych, z wykształcenia historyk, politolog i dziennikarz. Miłośnik przyrody i Wileńszczyzny. Obecnie wspiera działania Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze i prowadzi Magazyn Poświęcony Przyrodzie natropie.tv [1]. Zajmuje się również tematyką afrykańską i interesuje bliskowschodnią, w kontekście niemuzułmańskich społeczności Bliskiego Wschodu.
senegalski wokalista, dziennikarz, animator kultury i działacz społeczny, współzałożyciel Fundacji „Afryka Inaczej”. W 1983 roku przyjechał na studia do Polski. Prowadzi audycję poświęconą muzyce świata w Radiu Dla Ciebie. Zajmuje się również działalnością edukacyjną, prowadząc warsztaty poświęcone Afryce i migracji dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 553 / 26 000 zł (cel miesięczny)

40.59 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo