Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Komornicki: Zachód nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec Ukrainy. W opiniach o przebiegu wojny jest mnóstwo konfabulacji

Jaki jest prawdziwy obraz działań wojskowych na Ukrainie? Czy Zachód chce wygrać wojnę z Rosją? Bunt Prigożyna był w rzeczywistości operacją służb specjalnych? O tym w najnowszym odcinku "Pomówmy Realnie" z udziałem gen. Leona Komornickiego
Opinie na temat wojny na Ukrainie to niestabilność intelektualna, brak argumentacji, która jest istotna z punktu widzenia wojny. To chciejstwo i konfabulacja bardzo często budowana na rosyjskiej oraz ukraińskiej dezinformacji, Dzisiaj generał Hodges jest ze mną w jednym teamie, bo od początku pisałem, jakie warunki są konieczne, aby Ukraina wygrała wojnę. Teraz potwierdza on, że Zachód nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, Kierownictwo polityczne Ukrainy, w tym prezydent Zełenski, demonstrują w walce, jakie są potrzeby wojska, a tym samym - że istnieje wola, gotowość, determinacja, bohaterstwo ukraińskich żołnierzy i dowódców, którzy są przekonani o potrzebie pokonania Rosjan, W mojej ocenie, opieszałość Zachodu i dostarczanie kroplówki w formie pomocy wojskowej Ukrainie, a jednocześnie eskalacja techniczna, pokazują, że nikt nie prowadził wojny...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz