Newsletter

Kobeszko: Wałęsa za swoich rządów nie był znany z troski o niepełnosprawnych

Kobeszko: Wałęsa za swoich rządów nie był znany z troski o niepełnosprawnych

“Prezydent Lech Wałesa za swoich rządów nie był szczególnie znany z troski o osoby niepełnosprawne. Dlatego nie sądzę żeby ta wizyta pomogła w tym proteście.” – mówił Łukasz Kobeszko w Polskim Radiu 24 – ” Wolałbym jednak gdybyśmy rozmawiali o tym bardziej newralgicznym problemem, który wynika z tego czyli 500 zł w gotówce, których żądają protestujący opiekunowie. Trochę mnie dziwi, czytałem różne analizy specjalistów, którzy obliczyli, że te żądania to koszt mniej więcej 1,5 mld zł rocznie. Same dodatkowe wpływu z VAT, którymi chwalił się rząd w ubiegłym roku to 30 mld zł. Więc sądzę, że przy dobrej woli rząd mógłby wyjść naprzeciw tym żądaniom.”

W dalszej części programu poruszono również temat wyborów samorządowych.

“Dobrze by było gdyby te wybory były może nie końcem, ale początkiem końca nieprzenikalnych twardych elit, które do tej pory rządziły np. Krakowem, Wrocławiem czy Rzeszowem. O wielu miastach w Polsce możemy powiuedzieć, że wytworzył się niepodzielny, wręcz monarchiczny system władzy” – dodał.

Całej rozmowy można wysłuchać pod adresem: https://www.polskieradio.pl/130/5153/Artykul/2127181,Komisja-Weryfikacyjna-przyznala-pierwsze-odszkodowania-Dobry-krok