Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
W tym roku, w związku z epidemią, więcej osób wybierze się nad Bałtyk. Kiedy tak wiele mówimy o zagrożeniu zdrowia ludzi, warto zastanowić się nad tym, jak czuje się Morze Bałtyckie. Czy słusznie próbujemy powstrzymać wdzieranie się morza w głąb lądu?
Zanieczyszczenia, zmiana klimatu, niszczenie morskich brzegów – otwierają długą listę problemów, o których w nowym #PodcastNK mówi Bartłomiej Arciszewski, ekspert ze Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Materiał dostępny również na platformie Spotify tutaj.
Rozmowę przeprowadził dr Paweł Średziński – stały współpracownik NK, doktor nauk humanistycznych, z wykształcenia historyk, politolog i dziennikarz. Miłośnik przyrody i Wileńszczyzny.
Materiał sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Czy w tym chaosie, pełnym emocji – zresztą często wywoływanych sztucznie – da się dostrzec jakiś porządek?
Mamy Papieża. Indie zaatakowały Pakistan, zwiększając ryzyko pełnoskalowej wojny między dwoma państwami nuklearnymi. W Niemczech kanclerz Friedrich Merz, po nieoczekiwanej porażce w pierwszym głosowaniu, zmaga się z napięciami wewnątrz koalicji. Po objęciu urzędu spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem. W Rosji Putin ogłosił podpisanie nowej umowy inwestycyjnej z Chinami.
Zamach terrorystyczny wzmaga napięcia indyjsko-pakistańskie. Trójmorze spotyka się w Warszawie. Chiny rozpychają się na Bliskim Wschodzie. Francja domaga się podwyższenia opłat z paczki z Chin. Na Półwyspie Iberyjskim gaśnie światło. Ukraińcy wyparci z Rosji. Wietnam świętuje rocznicę końca wojny. Co jeszcze wydarzyło się na świecie w ubiegłym tygodniu?
W Niedzielę Palmową Rosja przeprowadza atak na ukraińskie Sumy, podczas gdy Chiny zrywają kontrakty na import amerykańskiego gazu LNG i pogłębiają współpracę energetyczną z Moskwą. Tymczasem premier Giorgia Meloni jako pierwsza od rozpoczęcia wojny celnej odwiedza Biały Dom.
USA zawdzięczają swoją potęgę nie tylko konstytucji czy gospodarce, ale przede wszystkim geografii. Żyzne gleby Środkowego Zachodu i gęsta sieć żeglownych rzek umożliwiły rozwój rolnictwa, taniego handlu i industrializacji
„Krakówek” trwa, a z nim trwał Jacek Majchrowski – prezydent, który przez dekady zrósł się z elitami miasta
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie