Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Mieszam wszystko

Co inspiruje kompozytora, tworzącego muzykę do „Path of Exile” jednej z najważniejszych gier globu? Jak to się stało, że nasz rodak tworzy soundscape do gigantycznego, fantastycznego świata rodem z Nowej Zelandii? Których utworów ów kompozytor… nie lubi?
Wesprzyj NK
Path of Exile jest grą action RPG lub hack’n’slash, stworzoną przez nowozelandzkie studio Grinding Gear Games. Opowiadająca o losach skazańca zesłanego na wyspę Wraeclast. Gra swoją popularnością w ostatnich latach przyćmiła Diablo III, stając się najpopularniejszą action RPG na globie. Będąc produkcją całkowicie darmową dla graczy, „Path of Exile” jest dostępna zarówno na platformie PC, jak i konsolach obecnej generacji – Xbox One oraz Playstation 4. Druga część produkcji, „Path of Exile 2”, została zapowiedziana w ubiegłym roku podczas imprezy ExileCon, będącej wydarzeniem ściśle skierowanym do fanów produkcji, i będzie dostępna zarówno na obecnej, jak i przyszłej generacji konsol. Wprowadzi też daleko idące poprawki do pierwszej części. Samo studio Grinding Gear Games należy od 2018 roku do chińskiego koncernu Tencent....

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

dziennikarz "Gazety Bankowej", członek zespołu redakcyjnego wGospodarce.pl, laureat nagrody im. Władysława Grabskiego w kategorii "Osiągnięcia 100 lat Polskiej Niepodległości" za 2018 rok. Autor opowiadań i powieści fantastycznych.
polski kompozytor muzyczny, specjalizujący się w tworzeniu muzyki do gier i trailerów. Jego najbardziej znanym projektem jest obecnie tworzenie muzyki do „Path of Exile” – stale ewoluującej gry action RPG stworzonej przez studio Grinding Gear Games. Janowski stworzył nie tylko soundtrack do tej gry, ale odpowiada też za udźwiękowienie zapowiedzi, jak również intensywnie pracuje nad ścieżką dźwiękową do „Path of Exile 2”.

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 829 / 26 000 zł (cel miesięczny)

18.57 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Mieszam wszystko”

  1. WoKu pisze:

    “Path of Exile” jedna z najważniejszych gier globu? Ale Ziemi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo