Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Europa musi wziąć odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo

Skończyła się jazda na gapę i Stany Zjednoczone nie będą gwarantem bezpieczeństwa Europy. Niezależnie od tego, czy Trump wygra wybory.
Wesprzyj NK
Na podstawie wypowiedzi Trumpa Rosja nie podejmie decyzji o ataku na którekolwiek państwo NATO Rozemocjonowana opinia publiczna unosi się na krótkotrwałej fali  wydarzeń politycznych, a czasami wypowiedzi polityków. Piana z tych fal jest często wyrazem głębszych trendów politycznych, a cała sztuka polega na odczytaniu z niej trendów. Mistrzem w kreowaniu piany jest Donald Trump. Dodatkowo potrafi sprawnie używać mediów społecznościowych jako narzędzia w eskalowaniu emocji swojego plemienia politycznego. Jego słowa są często uderzeniami pioruna (w masowym społecznym odbiorze), który przebija się przez szarą mgłę wielu poważnych problemów politycznych. Tak jest w przypadku wypowiedzi dotyczących Rosji, NATO i zaangażowania państw europejskich w politykę obronną.  Na podstawie wypowiedzi Trumpa Rosja nie podejmie decyzji o ataku na którekolwiek państwo NATO, ale z drugiej...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Członek rady programowej Nowej Konfederacji. W latach 80-tych działacz opozycji antykomunistycznej w Ruchu Młodzieży Niezależnej i Ruchu Młodej Polski, jeden z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko Narodowego, publicysta, przedsiębiorca i menadżer, w latach 2011 – 2016 Vice prezes i Prezes Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, w latach 2016 – 2020 Vice Prezes i prezes Banku Pocztowego. Od 2023 roku prezes Rafako SA. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wolności i Solidarności. Autor książek "Polska w nowym świecie" i  "Świat w cieniu wojny".

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
6 528 / 26 000 zł (cel miesięczny)

25.11 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Europa musi wziąć odpowiedzialność za swoje bezpieczeństwo”

  1. Antoni Malz pisze:

    Jak dla mnie, inicjatorem obecnej sytuacji sa anglosasi. Europa stala się zakladnikiem i nie bardzo wie jak wyplatac sie z tego syfu. Jezeli Rosje zagoni sie jak psa do naroznika to uzna ze nie bedzie umierac sama i odpali swoje glowice. Nastanie nuklearna noc na jakies 50-70 lat. Chiny beda nemerem jeden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo