Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Dudek: Możliwe koalicje w następnych wyborach – LIVE i Q&A NOWEJ KONFEDERACJI

Wesprzyj NK
Z prof. Antonim Dudkiem w live i Q&A Nowej Konfederacji porozmawiamy o polityce krajowej i nadchodzących wyborach. Czy Polacy za inflację obwinią Putina, czy Glapińskiego? Kto przejmie władzę w PiS po Kaczyńskim? PSL i Konfederacja poza Sejmem? Czy Tusk zbuduje wspólną listę opozycji? Wojna odpowiada za spadki Polski 2050 i wzrost Lewicy? Czy za aferę mailową TK grozi Trybunał Stanu? Prowadzi Bartłomiej Kwapisz. https://youtu.be/mreq0dyd6_k

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
4 715 / 26 000 zł (cel miesięczny)

Wspieraj NK Dołącz