Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu? Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Debaty Nowej Konfederacji – rozwijamy się dla Was!

Debaty Nowej Konfederacji dają przestrzeń do merytorycznej dyskusji w gronie publicystów, ekspertów, a także przedstawicieli różnych opcji politycznych. W dyskusjach podnoszoną są tematy społeczne, dotyczące bieżących wydarzeń politycznych, a także sytuacji międzynarodowej. Zapraszani przez paneliści reprezentują różne podejścia do dyskutowanych kwestii, aby zapewnić możliwe szerokie spektrum poglądów i zastanowić się nad możliwością wypracowania kompromisów. Staramy się tym samym wychodzić poza narastające bańki społecznościowe oraz medialne i konfrontować nasze republikańskie podejście z innymi.
_

Ważnym elementem organizowanych przez nas debat jest również aktywność publiczności, która komentuje podnoszone argumenty oraz kieruje do panelistów dodatkowe pytania. Nagrania ze wszystkich dyskusji publikowane są na kanale NK na YouTube, aby dotrzeć do szerokiego grona zainteresowanych odbiorców.

Salony Dyskusyjne mają formę seminarium w gronie około 12 ekspertów, przedstawicieli świata nauki oraz publicystów. Każdy Salon rozpoczyna się od minimum dwóch wystąpień wprowadzających, które prezentują odmienne podejście do tematu dyskusji i stanowią zarzewie do dalszej debaty. Spotkania te odbywają się bez publiczności, ale są rejestrowane, aby zgromadzona wiedza i wnioski mogły również dotrzeć do opinii publicznej.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz