Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Debata NK „Krajobraz po wyborach” (17.10, godz. 18) – Kolanko, Lichnerowicz, Sękowski

Kiedy: 17 października (czwartek), godz. 18:00

Gdzie: Klubokawiarnia Pożyteczna, ul. Nowy Świat 58, W-wa.

Jak ocenić cztery lata rządów Prawa i Sprawiedliwości? Co zadecydowało o ponownym zwycięstwie obozu Zjednoczonej Prawicy? Czy projekt Platforma Obywatelska się wyczerpał? Jaką rolę będą w nowym parlamencie odgrywać Lewica, PSL i Konfederacja?

O wynikach wyborów parlamentarnych, największych zwycięzcach i przegranych, dyskutować będą:

  • Michał Kolanko – dziennikarz „Rzeczpospolitej” zajmujący się polityką, wcześniej współtwórca serwisu 300polityka.pl. Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim;
  • Agnieszka Lichnerowicz – dziennikarka i reporterka radia Tok FM, w którym prowadzi audycję „Światopodgląd”. Jako publicystyka interesuje się m.in. polityką społeczną i ideologiami gospodarczymi, a także sprawami międzynarodowymi;
  • Stefan Sękowski – zastępca dyrektora „Nowej Konfederacji”. Politolog, dziennikarz, tłumacz, stały współpracownik „Do Rzeczy”, autor książki „Żadna zmiana. O niemocy polskiej klasy politycznej po 1989 roku”.

Dyskusję poprowadzi Filip Gołębiewski – socjolog, pomysłodawca i prezes zarządu Instytutu Dyskursu i Dialogu, który zajmuje się analizą mediów.

Link do strony wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/248917589388230/

Zapraszamy serdecznie na #DebataNK! 

Partnerami debaty są Google (partner wspierający), Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute. Patronem wydarzenia jest Instytut Dyskursu i Dialogu.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo