Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Nowa polityka celna wcielana w życie w USA ma za zadanie wzmocnienie tamtejszej gospodarki. Autorzy tej nowej strategii nie ukrywają, że może się to odbyć kosztem gospodarek nawet bliskich sojuszników, w tym europejskich
USA i Chiny zmierzają ku wojnie handlowej. Ameryka zawiesza najnowszą partię podwyżek ceł, ale taryfy są obecnie i tak najwyższe od dwóch pokoleń. Chiny sprzedają za granicę swoje samoloty pasażerskie. Mjanma wychodzi z izolacji. Niemcy mają nową koalicję rządową. Trwa wojna w Gazie. Waszyngton i Teheran negocjują w Omanie. Co jeszcze wydarzyło się na świecie w ubiegłym tygodniu?
USA nie wycofują się z roli globalnego hegemona ani nie zaszywają się za oceanem w duchu izolacjonizmu. Wręcz przeciwnie – dążą do przeformułowania ładu międzynarodowego na własnych warunkach
USA nakładają dodatkowe cła i tym samym zmieniają zasady światowego handlu. Z kolei Pekin utrzymuje presję na Tajwan i blokuje sprzedaż aktywów portowych. Liberalna sędzia zwycięża wybory w Wisconsin. Polska negocjuje nowy traktat z Francją i Wielką Brytanią. Marine le Pen nie traci nadziei na prezydenturę. Co jeszcze wydarzyło się na świecie w ubiegłym tygodniu?
Amerykańska administracja dyskutuje tajne plany na Signalu. Trwają bombardowania Jemenu i walki w Gazie. Papierowe porozumienia Ukraina–Rosja. Chiny i USA chwalą się kolejnymi technologiami wojskowymi i podwójnego zastosowania. Świat przygotowuje się na cła Waszyngtonu.
Putin przeciąga negocjacje pokojowe, a świat z niepokojem obserwuje dalszy rozwój sytuacji. Mimo propozycji zawieszenia broni ze strony USA, Rosja nie jest skłonna do ustępstw. Czy Ukraina może liczyć na trwały pokój?
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie