Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
“Nagłówki “The Financial Times” mówią dziś, że na rynki wschodzące płynie ogromna fala kapitału i inwestycji, bo rosną one w tempie 9-10 procent. Globalizacja finansowa jest więc znów ogromna. Wielkość handlu cyfrowego i usług, doradztwa technologicznego, reklam online, gier komputerowych, czegokolwiek… wynosi obecnie 5 bilionów dolarów rocznie. Zaś wielkość całego globalnego handlu towarami, czyli wszystko, co jest umieszczane na statkach i kontenerach i wysyłane jest na cały świat – to warte jest sześć bilionów dolarów rocznie.” – mówi Parag Khanna, autor bestsellera “Konektografia” wydanego po raz pierwszy w języku polskim przez Wydawnictwo Nowej Konfederacji.
Książkę Paraga Khanny znajdziesz tutaj.
Czym jest rodzący się system połączeń światowych? Czy chodzi wyłącznie o łańcuchy dostaw? Jaką rolę pełnią międzynarodowe porozumienia gospodarcze i jaki wpływ na ich negocjowanie mają politycy tacy jak Donald Trump?
Sprawdź nasz kanał YouTube i posłuchaj dyskusji, w której udział wzięli:
? dr Parag Khanna – specjalista ds. geopolityki i globalizacji, autor książek, w 2007 roku służył jako starszy doradca geopolityczny dla amerykańskich sił specjalnych rozmieszczonych w Iraku i Afganistanie;
? dr Małgorzata Bonikowska – politolog, wykładowca akademicki, doradca rządowy, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych;
? dr Jacek Bartosiak – założyciel i prezes Strategy&Future, analityk ds. geopolityki i wojskowości, autor książek;
? Paweł Śliwowski – zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, specjalizuje się w tematyce projektowania, wdrażania i ewaluacji polityk publicznych oraz praktycznego zastosowania podejścia behawioralnego w interwencjach publicznych.
? W roli moderatora wystąpił red. Agaton Koziński – dziennikarz i publicysta, redaktor dziennika “Polska The Times”.
Rozmowa została przeprowadzona w języku angielskim. Nagranie posiada również napisy w języku polskim.
Materiał obejrzysz za darmo dzięki hojności naszych Darczyńców. Jakościowe treści potrzebują silnych sojuszników – zostań jednym z nich!
Wesprzyj NK!
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
"Od zeszłego roku ma już miejsce nowy etap tej zimnej wojny i on składa się z kilku czynników: jeden to wojna ukraińska, a drugi to wyklarowanie linii politycznej administracji Bidena wobec Chin, która początkowo była w miarę jasna w słowach, ale niejasna w czynach. Teraz wiemy już dużo więcej." - czy chińsko-amerykańska rywalizacja zmierza do eskalacji?
"To nie jest polityka rządu - w przypadku Francji musimy mówić jednak o polityce prezydenta. To jest jeden z problemów, z którym styka się dziś Francja, że osobowość prezydenta w dużej mierze odpowiada również za zawirowania tej polityki" - mówi amb. Tomasz Orłowski
Chiński interes na Bliskim Wschodzie to spokój w regionie. Chiny chcą w pewnym sensie zająć miejsce Stanów Zjednoczonych, ale nie jako hegemon, tylko posługując się hasłem "ekonomia, głupcze!" - mówi Leszek Ślazyk. Czy Chiny zdominują Bliski Wschód?
"Powiem szczerze, że nie jestem przyzwyczajony do postrzegania Niemiec w kategoriach prowizorki, a to, co dzieje się w Niemczech w ciągu ostatnich 12 miesięcy to jest kompletna prowizorka." - mówi red. Piotr Maciążek. Czy niemiecka polityka gospodarcza znalazła się na zakręcie?
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie