Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
„Byliśmy pewni, że ryzyko gwałtownej śmierci pokonaliśmy trwale i teraz możemy skupić się na wzroście i rozwoju, a ściśle rzecz biorąc – na konsumpcji. To przekonanie okazało się krótkowzroczne” – mówi Bartłomiej Radziejewski w wywiadzie dla Tygodnika Solidarność
„Tempo wprowadzanych przez władze naszego kraju restrykcji wynika także zapewne ze świadomości rządu, jakim potencjałem dysponuje on w obszarze ochrony zdrowia. Widzieliśmy w Puszczykowie, w Grójcu czy Kaliszu, że bałagan panujący w polskich placówkach medycznych prowadzi do tego, że członkowie służby zdrowia dodatkowo zarażają zarówno siebie nawzajem, jak i inne osoby. Ma to miejsce chociażby w przypadkach odsyłania ludzi od okienka do okienka i narażania ich na kontakt z kolejnymi grupami pacjentów. Stwierdzenie, że mamy słabszą służbę zdrowia niż kraje Europy Zachodniej jest oczywistością. Szybko możemy osiągnąć taki poziom obciążenia epidemicznego, który doprowadzi do skutków w postaci załamania systemu opieki medycznej i sytuacji, w której ludzie zaczną umierać na pospolite choroby, bo wszystkie ręce medyków zajęte będą walką z koronawirusem. Restrykcyjne posunięcia rządu w walce z pandemią są próbą zduszenia jej w zarodku.”
Link do artykułu
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Izrael przeprowadza kolejną prewencyjną operację wojskową, nasilając napięcia na Bliskim Wschodzie. W USA narastają polityczne rozgrywki na szczytach władzy, a świat obiega wiadomość o katastrofie samolotu Boeing. Tymczasem nowy prezydent Polski przedstawia swoje plany na najbliższą przyszłość.
Czy w tym chaosie, pełnym emocji – zresztą często wywoływanych sztucznie – da się dostrzec jakiś porządek?
Mamy Papieża. Indie zaatakowały Pakistan, zwiększając ryzyko pełnoskalowej wojny między dwoma państwami nuklearnymi. W Niemczech kanclerz Friedrich Merz, po nieoczekiwanej porażce w pierwszym głosowaniu, zmaga się z napięciami wewnątrz koalicji. Po objęciu urzędu spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem. W Rosji Putin ogłosił podpisanie nowej umowy inwestycyjnej z Chinami.
Zamach terrorystyczny wzmaga napięcia indyjsko-pakistańskie. Trójmorze spotyka się w Warszawie. Chiny rozpychają się na Bliskim Wschodzie. Francja domaga się podwyższenia opłat z paczki z Chin. Na Półwyspie Iberyjskim gaśnie światło. Ukraińcy wyparci z Rosji. Wietnam świętuje rocznicę końca wojny. Co jeszcze wydarzyło się na świecie w ubiegłym tygodniu?
W Niedzielę Palmową Rosja przeprowadza atak na ukraińskie Sumy, podczas gdy Chiny zrywają kontrakty na import amerykańskiego gazu LNG i pogłębiają współpracę energetyczną z Moskwą. Tymczasem premier Giorgia Meloni jako pierwsza od rozpoczęcia wojny celnej odwiedza Biały Dom.
USA zawdzięczają swoją potęgę nie tylko konstytucji czy gospodarce, ale przede wszystkim geografii. Żyzne gleby Środkowego Zachodu i gęsta sieć żeglownych rzek umożliwiły rozwój rolnictwa, taniego handlu i industrializacji
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie