Bartłomiej Radziejewski dla “Plus Minus”: PiS stworzył kulturę dworsko-wazeliniarską

Prezes Nowej Konfederacji o polityce Prawa i Sprawiedliwości dla dziennika Rzeczpospolita

>>>Kup książkę Bartłomieja Radziejewskiego “Między wielkością a zanikiem. Rzecz o Polsce w XXI wieku”<<<

Prezes Nowej Konfederacji dla Rzeczpospolitej: “Przyzwyczailiśmy się, że świat wolnych mediów, think tanków jest czymś oczywistym, że może być tylko lepiej. A być może za 30 lat będziemy wspominać to jako epizod historyczny, który mógł zaistnieć tylko w określonych warunkach, a ponieważ te warunki przestały występować, to samo musiało spotkać świat wolnej myśli”

W programie “Plus Minus” ukazała się rozmowa z Bartłomiejem Radziejewskim: [LINK]

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).