Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Zapraszamy do lektury seminarium eksperckiego „Nowej Konfederacji”, dotyczącego zmian w ładzie światowym. Seminarium odbyło się 27 października 2021. Zaprosiliśmy ekspertów najwyższej klasy, którzy zadali sobie następujące pytania:
W seminarium uczestniczyli: Paweł Behrendt—Uniwersytet Wiedeński, dr Małgorzata Bonikowska—Centrum Stosunków Międzynarodowych, prof. Bogdan Góralczyk—UW, Jakub Kamiński—Dział Azjatycki Nowej Konfederacji, dr hab. Michał Lubina—Uniwersytet Jagielloński, Bartłomiej Radziejewski—Nowa Konfederacja i dr Krzysztof Zalewski—Instytut Boyma.
Seminarium prowadził Jarema Piekutowski.
Celem seminariów NK jest analiza bieżącej sytuacji w obszarach ważnych dla państwa (np. transport publiczny, polityka społeczna, rynek pracy, edukacja, obronność, polityka zagraniczna) oraz wykreowanie pomysłów na analizy, ekspertyzy, raporty, debaty i wydarzenia, a także rekomendacji do polityk publicznych.
POBIERZ RAPORT „AZJA – DZISIEJSZE CENTRUM ŚWIATA. POLSKA W NOWYM UKŁADZIE SIŁ”
Zdjęcie: T.Domes, Flickr
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Partia nowego prezydenta, Laia Ching-te, stawia na niepodległość. Jednak w najbliższym roku sytuacja na Tajwanie może ukształtować się korzystnie dla Chin.
Umarł „drogi, stary przyjaciel narodu chińskiego”. Czy Ameryka pozostanie znaczącym partnerem dla gospodarek Azji? Co chce wywalczyć Putin na Bliskim Wschodzie?
Jak zmienił się przez dekadę chiński projekt Nowego Jedwabnego Szlaku? Co wydarzyło się w Strefie Gazy? Czy Rosja dostarcza Korei Północnej technologie satelitarne? Czemu ośmiu byłym indyjskim wojskowym grozi śmierć w Katarze?
W Nowym Delhi powstało G20+1. Nowy korytarz ekonomiczny ma połączyć Indie i Europę. Zabójstwo lidera sikhów poddało testowi stosunki Nowego Delhi z Ottawą i Waszyngtonem
Stany Zjednoczone konsekwentnie przędą sieć sojuszy na Indo-Pacyfiku. Chinom udało się poszerzyć grupę BRICS, która ma być głosem globalnego Południa
Koncepcja „wschodniej despotii” była prawie od samego początku krytykowana, jednak pokutuje na Zachodzie do dzisiaj. Odkrycia ostatnich dekad obaliły jej założenia. Dopiero dziś pierwsi sekretarze KPCh mają władzę, o jakiej dawni cesarze nie mogli nawet marzyć
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie