Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
Dostosowanie gospodarki przemysłowej do ograniczeń naszej planety to jedno z największych wyzwań naszych czasów. Co zrobić, by cały proces był zarazem skuteczny i sprawiedliwy? Unia Europejska w najbliższych latach zainwestuje ponad 100 mld euro aby złagodzić koszty tej transformacji. Polska ma być jednym z największych beneficjentów tych funduszy. Co zrobić, by nie zmarnować tych środków? Jak je podzielić? Ile do powiedzenia powinien mieć tutaj rząd i władza centralna, a ile samorządy i obywatele?
>>> ODWIEDŹ WYDARZENIE NA FACEBOOKU <<<
Sprawiedliwa transformacja była tematem 17 wydania projektu Spięcie, który polega na współpracy pięciu redakcji o odmiennych profilach światopoglądowych, w którym przebijamy bańki społecznościowe i próbujemy dobrze dyskutować w różnorodnym gronie.
11 maja o godzinie 19.00 spotkamy się z autorkami i autorami Klubu Jagiellońskiego, Krytyki Politycznej, Kultury Liberalnej Magazynu Kontakt i Nowej Konfederacji na debacie online. Przyjrzymy się planom sprawiedliwej transformacji, zastanowimy, skąd wynikają różnice w ich ocenie i poszukamy punktów wspólnych.
Rozmawiać będą:
Rozmowę poprowadzi Jędrzej Malko, koordynator projektu Spięcie.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Donald Trump zrobił wiele, aby uniknąć chaosu znanego z pierwszej jego kadencji. Nie mam jednak przekonania, że oznacza to, że teraz uda mu się zupełnie uniknąć oporu materii. Dojdzie natomiast, moim zdaniem, do tego, co określiłbym mianem instytucjonalizacji w USA sporu pomiędzy globalizmem a lokalizmem.
Postanowiłem przeprowadzić wywiad z polską antynatalistką. Jest to dorosła kobieta przed czterdziestką, żyjąca w bezdzietnym małżeństwie, w jednym z największych miast w Polsce.
Uzmysłowiłem sobie, że nie chcę żyć w Europie, którą za kilka dekad będą wstrząsały konflikty społeczne, kryzysy gospodarcze i zapaść strukturalna – na tle demograficznym. Fragment książki „Jałowe łono Europy”
Poszukujemy osoby do zarządzania procesem wydawniczym! Jeśli masz doświadczenie w branży, świetnie organizujesz pracę swoją i innych oraz lubisz wyzwania – to oferta dla Ciebie!
Globalna cena baryłki ropy na poziomie 50 dolarów byłaby jednym z największych ciosów dla Rosji od początku wojny. Taka cena przybliżyłaby również zwycięstwo Ukrainy
Bartłomiej Radziejewski w rozmowie z Witoldem Juraszem
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie