Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Białoruski naród i jego tożsamość w 2020 roku – Prymaka-Oniszk

Czym była i czym dziś jest białoruska tożsamość? Kto najczęściej przypisuje siebie do tej białoruskości – białoruskiej tożsamości? Na ile dziś Białorusini czują się narodem, zjednoczonym wokół idei zmiany i przywrócenia narodowych symboli?

Na te i inne kluczowe pytania pomagające zrozumieć to co się dzieje obecnie na Białorusi opowiada Aneta Prymaka-Oniszk, dziennikarka i publicystka, współautorka reportaży z Białorusi „Ojczyzna dobrej jakości”:

 

 

Materiał dostępny również na serwisach streamingowych:

google-podcasts           apple-podcasts           Anchor

Materiał sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
9 717 / 26 000 zł (cel miesięczny)

37.37 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

Dodaj komentarz

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo