Wpisz kwotę, którą chesz przekazać na rzecz NK
lub
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
Komentarz *
Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa
Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.
Co z członkostwem Szwecji w NATO po zwycięstwie Erdoğana? Dlaczego premier Hiszpanii rozpisał przedterminowe wybory? Czy Putin zostanie aresztowany w Johannesburgu?
Wojna w Ukrainie zmieniła militarny krajobraz świata. Zbroją się Niemcy, Francja, a przede wszystkim Stany Zjednoczone i Chiny. Szczególnie ważny jest potencjał nuklearny i sztuczna inteligencja.
Polscy autorzy i wydawcy w zaborze pruskim najczęściej odwoływali się do kpiny i ironii. Była to gra na konteksty, zakładająca, że polski odbiorca zrozumie wszystko w pół słowa. Fragment książki „Cenzura pruska w Wielkopolsce w czasach zaborów 1815-1914”
Polska gospodarka jest zdecydowanie europocentryczna. Polscy przedsiębiorcy są ofiarami własnego sukcesu w krajach Unii Europejskiej: skoro ich firmom tak dobrze idzie w Niemczech, Francji czy Czechach, to jaki sens ma zabieganie o trudne i słabo znane rynki azjatyckie?
Czy Parag Khanna jest drugim Fukuyamą? Czy będziemy obserwować brutalny wyścig o jak największą konektywność? A może konektywność przyniesie pokój, zmniejszy liczbę klasycznych działań wojennych? Jaka będzie rola Zachodu w tej rywalizacji, a ile będzie znaczyć inicjatywy Pasa i Szlaku? Czy państwa narodowe zanikają na rzecz trybalizmu?
''Rozwój sztucznej inteligencji jest wyzwaniem dla zachodniego świata demokracji liberalnej. Wschodzące mocarstwa, mniej skrępowane prawem i wartościami, mogą rozwinąć ją szybciej i przejąć dominację na świecie'' - analizuje dr Błażej Sajduk w tekście ''Sztuczna inteligencja zmieni światowy układ sił''.
Zapisz się na listę mailingową i wybierz, na jaki temat chcesz otrzymywać alerty:
Login lub e-mail
Hasło
Zapamiętaj mnie