ZOSTAŃ WSPÓŁWYDAWCĄ PORTALU NOWEJ KONFEDERACJI! JESTEŚMY NIEZALEŻNYM PORTALEM, KTÓRY DZIAŁA I ROZWIJA SIĘ DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. PAMIĘTAJ, ŻE NASI PUBLICYŚCI POTRZEBUJĄ TAKŻE TWOJEGO WSPARCIA!

Wesprzyj nas
Nie masz czasu na zapoznanie się z całością artykułu?
Wystarczy, że klikniesz ikonę „oznacz artykuł do przeczytania później”. Wszystkie zapisane publikacje znajdziesz w profilu czytelnika

Zapowiedź wydawnicza – “Wielka gra o Ukrainę” (Budzisz, Góralczyk, Radziejewski)

Wesprzyj NK
Wypłynęliśmy na nieznane wody. Rosyjska agresja na Ukrainę sprawiła, że historia przyspieszyła. W obliczu tych dramatycznych wydarzeń łatwo jest jednak zapomnieć, że jest to jedynie jeden z symptomów o wiele bardziej złożonego procesu, jakim jest kształtowanie się nowego ładu światowego. Państwa, których elity najlepiej przygotują się do związanych z tym szans i zagrożeń, będą na dużo lepszej pozycji w tej globalnej rozgrywce. Dlatego potrzebujemy dogłębnej analizy genezy, istoty i potencjalnych skutków tego konfliktu. Prof. Bogdan Góralczyk, Marek Budzisz i Bartłomiej Radziejewski w pasjonującej rozmowie podejmują próbę wyjaśnienia ostatnich wydarzeń z perspektywy różnych graczy takich jak: Rosja, Ukraina, ale też USA, Chiny, Unia Europejska czy Polska - odkrycia ich interesów, szans, jakie przed nimi stoją, ale także wyzwań, którym będą musiały...

Chcesz uzyskać darmowy dostęp do całości materiału?

Zaloguj się do swojego konta lub utwórz nowe konto i zapisz się do newslettera

Świat intelektualny – od uniwersytetów po media – nie nadąża dziś za gwałtownymi przemianami rzeczywistości politycznej, gospodarczej i społecznej, opisując je za pomocą kategorii z poprzednich epok. To zasadniczo obniża jakość rządzenia, które musi rozstrzygać dylematy przy użyciu wiedzy dostępnej w danej chwili. Deficyt tej ostatniej zwiększa ryzyko decyzji błędnych lub wręcz katastrofalnych, jak również – dominacji fałszywych ideologii. Polski dotyczy to w stopniu szczególnym, ze względu na trudne położenie geopolityczne i słabość intelektualną (uniwersytetów, mediów, think tanków).

Nasi Patroni wsparli nas dotąd kwotą:
10 141 / 26 000 zł (cel miesięczny)

39.00 %
Wspieraj NK Dołącz

Komentarze

4 odpowiedzi na “Zapowiedź wydawnicza – “Wielka gra o Ukrainę” (Budzisz, Góralczyk, Radziejewski)”

 1. Paweł Kopeć pisze:

  Niech ta taka dobra UE coś dorzuci, łaskawcy za pieniądze (i z) polskich i naiwnych, łatwowiernych, hojnych jak zawsze naszych podatników!

 2. Paweł Kopeć pisze:

  … a sakwa unijna jest pokaźna, przeogromna, miliardowa!
  Naprawdę, póki co jeszcze. Do czasu.

 3. PI Grembowicz pisze:

  „Rosja walczy na Ukrainie z cywilami„ – to jest jedno z trafniejszych określeń tego, co się dziś dzieje na Ukrainie.
  Inne to: Stalin, II wojna światowa, AH, wojna totalna, ZSRR, Lenin, czerwone flagi z sierpem i młotem, radzieckie pomniki, bolszewizm, nihilizm, śmierć, destrukcja, gwałt, holokaust…

 4. PI Grembowicz pisze:

  Groteskowy, archaiczny i anachroniczny towarzysz kurdupel, Putin /FSB/ coraz bardziej upodabnia się do wcześniejszych towarzyszy bandytów i protoplastów Rosji radzieckiej oraz ZSRR – Lenina, Stalina, Trockiego, Berii.
  To jest to samo antymyślenie, fobie, metody, działanie: nihilizm, pustka intelektualna, dewastacja umysłowa, zaczadzenie myślowe, opętanie wprost diabelskie, destrukcja, czystki, skrytobójstwa, indywidualne, masowe, zero człowieczeństwa, czerwone flagi z sierpem i młotem, sowieckie pomniki, pogarda dla innych ale i dla swoich, genetyczny sadyzm, urojenia, kult jednostki i siły `a la narodowy socyalizm „rasy panów„ – „nadludzi„, innego paranoika, AH.
  Wszyscy oni coraz bardziej wpadają w obłęd, ciągną siebie i swoich najbliższych, swe narody ku zagładzie, śmierci, samounicestwieniu, w jakimś świadomym (!) i samobiczującym się pędzie samobójczym:
  „My wiemy, że i tak zginiemy, po nas choćby potop; dlatego wy też musicie polec i ulec wcześniej nam„.
  Historia się powtarza jak ta z września 1939 roku; cały świat czeka, pozoruje działania, w ten sposób dolewając oliwy do ognia wojennego.
  Jednak czas działa tutaj na niekorzyść i to wszystkich; im dalej w las, tym więcej krwi, trupów, zbrodni, zniszczenia, bólu, cierpienia.
  Durnie o tym zapominają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz

Zarejestruj się i zapisz się do newslettera, aby otrzymać wszystkie treści za darmo